Ogłoszenia

XXVII Niedziela zwykła 2 X 2022 r.

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w tyg. o godz. 17:30;
  w niedzielę o godz. 15.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
 3. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 16:00.
 4. Wyższe Seminarium Duchowne zwraca się do nas z prośbą o dary z płodów rolnych. Klerycy w naszej miejscowości będą we wtorek. Proszę sołtysów o pomoc w organizacji zbiórki i dostarczenie darów na plac plebanii.
 5. Policja zwraca się do nas z apelem dotyczącym „sezonu na grzybobranie”. Szczegółowe informacje w gablocie.
 6. Wczoraj udało się sfinalizować prace przy ogrodzeniu kościoła. Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem Wasz trud oraz poświęcony czas. Za pracę i współpracę serdeczne Bóg zapłać.
 7. Dziękuję grupie sprzątającej w sobotę nasz kościół. Dziękuję również za kwiaty, zdobiące Chrystusowy ołtarz. Niech Wasza praca będzie wynagrodzona Bożymi łaskami.
 8. Pani Katarzynie Papierkowskiej, Oli Duszyńskiej i wszystkim pomagającym, dziękuję za tegoroczną dekorację na miesiąc październik. Niech ta piękna grota pomaga nam
  w przeżywaniu tego wyjątkowego czasu.
 9. Na nabożeństwo różańcowe zapraszam młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: we wtorek – grupa najstarsza, natomiast w piątek – grupa, która rozpoczyna przygotowanie (zabieramy deklaracje)
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.