Ogłoszenia

XIII Niedziela zwykła 26 VI 2022 r.

  1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
  2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze Św. o godz.: 17:00 18:00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 16:00
  4. Serdeczne podziękowania dla nowożeńców Anny i Arkadiusza oraz dla ich bliskich, którzy wraz z rodzicami dzieci rocznicowych zatroszczyli się o porządek w kościele i przy jego obejściu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym.
  5. Trwają zapisy na pielgrzymkę. Można uczynić to w kancelarii, w zakrystii oraz u p. Grzegorza Wielgata (884-310-883)
  6. W czwartek 30 czerwca na godz. 19.00 zapraszam na plebanię Radę Parafialną.
  7. W ostatnich dniach zostały zakupione dwa porządne odkurzacze, a także nowe wiaderka oraz tzw. mopy. Koszt to 1130 zł. Bardzo dziękuję za Wasze hojne ofiary, które składacie przy rożnych okazjach. Bóg zapłać.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.