Ogłoszenia

XVII Niedziela Zwykła – 25 VII 2021 r. 

 1. Decyzją Papieża Franciszka IV niedziela lipca ogłoszona została jako Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzisiaj obchodzimy po raz pierwszy ten dzień, dlatego pragniemy wielką modlitwą objąć nasze babcie, dziadków i osoby w podeszłym wieku przyzywając wstawiennictwa Świętych Rodziców NMP: Joachima i Anny.
 2. W tym tygodniu liturgicznie wspominamy:
 • W poniedziałek – Św. Joachima i św. Annę – rodziców Maryi, czyli dziadków Pana Jezusa
 • W czwartek – św. Martę, Marię i Łazarza – przyjaciół Pana Jezusa
 • W sobotę – św. Ignacego Loyolę, prezbitera, założyciela Towarzystwa Jezusowego
 1. Dzisiaj zgodnie zapowiedzią z ostatniej niedzieli, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ewentualne ofiary składane podczas błogosławieństwa zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Są też do zabrania okolicznościowe pamiątki oraz modlitwy dla kierowców.
 2. W najbliższą wtorek (27.07.2021 r.) wyruszy nasza pielgrzymka. Prośmy Pana Boga w naszych modlitwach, o bezpieczny przebieg pielgrzymki, sprzyjającą pogodę i duchowe owoce dla wszystkich uczestników. W poniedziałek od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi.
  Osoby, które zamierzają dołączyć do pielgrzymów w czwartek na tzw. „Dzień Mierzycki”: Autokar wyrusza spod kościoła o 6:30. Msza św. przed obrazem Matki Bożej będzie sprawowana o godz. 8:45. W planie jest również Drga Krzyżowa na wałach oraz wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 1. Za tydzień odbędzie się w naszej parafii po Mszach Św. zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi w Polsce oraz innych krajach Europy (Niemcy, Belgia, Holandia). Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski zachęca do modlitwy za poszkodowanych i zmarłych oraz do ofiarności, która jest wyrazem braterskiej solidarności i miłości. Bóg zapłać za okazane zrozumienie i wsparcie.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela.