Ogłoszenia

XXIX Niedziela zwykła – 17 X 2021

  1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
  2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz: 17:30na nabożeństwa różańcowe.
  3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
  4. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
  5. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych pamiętajmy o uporządkowaniu i przyozdobieniu grobów naszych bliskich. Zainteresujmy się również grobami duszpasterzy, grobami opuszczonymi i porządkiem na całym cmentarzu.
  6. Na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została wpłacona kwota 615 zł. Bóg zapłać!
  7. Za tydzień w niedzielę zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00. Po Liturgii udamy się na cmentarz, by poświęcić tablicę ku pamięci ks. Łucjana Szeligi. Została zaproszona najbliższa rodzina ks. Łucjana oraz jego przyjaciele. Mam nadzieję, że licznie zgromadzimy się na tej uroczystości, by kolejny raz wyrazić mu naszą wdzięczność.
  8. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym, którzy wczoraj pracowali na cmentarzu, a także sprzątali kościół oraz porządkowali obejście wokół świątyni. Dziękuję również za piękną dekorację kwiatową. Niech dobry Bóg wynagradza.
  9. W zakrystii oraz w kancelarii można składać wypominki za naszych bliskich zmarłych. Niech nasza modlitwa niesie im ulgę oraz pomoc.
  10. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli