Ogłoszenia

XXXIV Niedziela zwykła – 21 XI 2021 r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Za tydzień 28 listopada w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Przez całą niedzielę okolicznościową homilię wygłosi ks. dr Jacek Marciniec. Bardzo proszę wszystkich parafian do aktywnego udziału w naszych uroczystościach. Suma odpustowa o godz. 12:00 z procesją wokół kościoła.
  3. Za tydzień ofiary, które będziemy składać w czasie każdej Mszy św., będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Już dziś dziękuję Wam za okazaną życzliwość oraz hojność.
  4. Za tydzień rozpoczniemy nowy rok kościelny pierwszą Niedzielą Adwentu. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania i przygotowania naszych serc na przyjście Chrystusa. Już dziś zapraszam wszystkich do przeżycia tego wyjątkowego czasu, zwłaszcza dzieci i młodzież. Dzieci przychodzą z lampionami, które oznaczają naszą gotowość na przywitanie przychodzącego Zbawiciela. Roraty będą o godz. 17.00
  1. W tym tygodniu liturgicznie przeżywamy:  – w poniedziałek:– wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Modlimy się w intencji pana Rafała – naszego organisty, członków Chóru Parafialnego i scholi parafialnej, którym patronuje św. Cecylia. Wszystkim wykonującym muzykę liturgiczną życzymy Bożego błogosławieństwa.    – w środę: wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera,i Towarzyszy       – w czwartek: św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  1. Wielkie Bóg zapłać osobom z naszej rodziny parafialnej, które wczoraj poświęciły swój czas i przeznaczyły go na posprzątanie naszej świątyni. Dziękuję za trud, za kwiaty, za złożoną ofiarę. 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych
i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli.